lak lesk biela | calacatta gold

Kuchyňa pre kuchára.

Úvod / Kuchyne / lak lesk biela | calacatta gold

Akú kuchyňu si vyberiete, ak ste profesionálny kuchár? V tomto prípade poznáme odpoveď – tú od Sykoru. Mladí manželia, žena na materskej a špičkový gastronóm presne vedeli, čo chcú a tiež kde to dostanú. Značku aj renomé zostáv Sykora poznali už dlho, takže ich voľba bola istá. Túžili po priestrannej, atraktívnej kuchyni, v ktorej je varenie pôžitkom a ktorá dlhodobo bude tešiť zmysly. Stačí sa pozrieť a je zrejmé, že sa im všetkého štedro dostalo. Od predstáv k hotovému dizajnu od návrhárky stačil iba týždeň.

 

Dizajnová vitrína

Špecialitou zostavu, niečím, čo je originálne a vybočuje zo šablón, je presklená vitrína v ľavej časti vysokých skríň. Presvetľuje už aj tak jasný priestor, a vďaka vnútornému podsvieteniu mu dodáva až magickú atmosféru. Mladá rodina si vybrala kuchyňu Sykora, ktorá dokonalo ilustruje ich náročný vkus a spĺňa všetky ich očakávania. Je centrom ich domova a mala by im slúžiť dlhé roky.

Pre svetlé stránky života

Zostava v hladkom, čisto dizajne pure tvorí celú jednu stranu miestnosti. Geometricky vyrovnaná a aj tak členitá, dizajnová a zároveň praktická, ponúka ideálne podmienky pre kulinárske aktivity pre rodinný život. Dvierka skriniek sú lakované v bielom lesku, ktorý sa ľahko udržuje a odoláva stopám času aj rodinných príslušníkov. Do kontrastu k presvetlenému vyžarovaniu priestoru si majitelia priali tmavé prvky – od čiernych barových stoličiek cez kávovar Siemens až po stropné bodové svetlá.

 

V stredu pozornosti

V stredu kuchyne, priamo oproti umývacieho centra sa nachádza dlhý ostrovček s posedením. Pracovná doska je, rovnako ako zástena pod hornými skrinkami, v prevedení Calacatta Gold a je do nej zabudovaná varná doska, vrátane vstavaného odsávaču pár Faber. Z vnútornej strany solitéru našli svoje zaslúžené miesto úložné boxy a zásuvky na pomôcky k vareniu či servírovaniu.

Čistá práca

Medzi vitrínou na jednej strane a spotrebičmi Bosch na druhej je situované umývacie centrum. Jeho súčasťou je aj podstavný drez – neleží na pracovnej doske, ale je inštalovaný zospodu. V hornej skrinke nad ním sú uložené poháre, aby boli jednoducho na dosah. Už aj tak veľkorysí úložný priestor zostavy dopĺňa samostatná špajza a tiež potravinová skrinka. Je rozdelená na dve časti, spodná obsahuje výsuvné šuplíky, zatiaľ čo tá horná je kvôli lepšej dostupnosti vybavená policami.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov