Lak Lesk Biela

Na štarte boli sny, na konci slastný začiatok.

Úvod / Kuchyne / Lak Lesk Biela

Keď sa mladí manželia rozhodli pre nový dom, nenechali nič náhode. Predsa len ide o investíciu na roky dopredu, a tak rovnakú pozornosť ako stavbe venovali aj samotnému interiéru. Na pomoc si vzali dizajnérku, ktorá ich vzala do štúdií Sykora, aby si zariadili kuchyňu presne podľa svojich predstáv. Ideálny postup, pokiaľ viete, čo chcete a neuspokojíte sa s ničím polovičným. Jediná úprava, ktorá sa v pôvodnom pláne menila, bola zmena umiestnenia odsávača. Plánovaný stropný variant sa z praktických dôvodov nahradil digestorom zabudovaným priamo do pracovnej dosky, kde je násobne účinnejší. Inak je všetko tak, ako si to majitelia vysnili. Od  celkového konceptu, cez rozmiestnenie či vybrané materiály, až po atypické rozmery alebo farebnosť.

Dve línie, jedna kuchyňa, nula prekážok

Pani domu využíva kuchyňu prakticky nonstop ako základňu svojich každodenných aktivít. Aby mala svoje deti na očiach, zatiaľ čo im pripravuje raňajky či olovrant, vyžadovala komfortné a bezpečné usporiadanie s dostatkom miesta. Aby zároveň mala všetko pohodlne po ruke a nestrácala čas neustálym presúvaním, potrebovala kompaktný dizajn. Výsledkom je kuchyňa zložená z dvoch rovnobežných línii. 

Dizajnová skladačka

Popri stene je umiestnený hlavný korpus s hornými a dolnými boxami a s umývacím centrom – na jednej strane zakončený trojkombináciou spotrebičov Miele, na druhej zase potravinovou skrinkou s výsuvnými šuplíkmi. Ďalšou zaujímavosťou tejto časti zostavy sú napríklad neviditeľné spodné úchytku nad drezom, vďaka ktorým sa skrinky pohodlne otvárajú aj s mokrými rukami, alebo monoklimatická chladnička s elektrickým otváraním a mrazničkou.

Keď sa predstavy vyplnia

Pokiaľ ide o farebné vyznenie, majitelia s dizajnérkou stavili na ľahkosť a eleganciu bielej, doplnenú všadeprítomnými drevenými akcentami. Tomu odpovedá tiež zvolené materiálové riešenie – skrine sú v prevedení Exclusive a vysoký biely lesk, pracovná doska z kamenného dekóru Decton je zakončená pultom z masívneho dubu s hrúbkou 6 cm. V tejto zostave je vidieť, aký pekný život môže byť, keď si ideme za svojim a nepoľavíte zo svojich nárokov a predstáv.

Miesto na varenie a aj na všetko ostatné

Približne meter pred stenou stojí samostatný ostrovček. jedná sa o klasický solitér, avšak s nadštandardne veľkorysými rozmermi – poskytuje niekoľkometrovú pracovnú dosku, varnú zónu aj servírovací pult so sedením. Ten sa výborne hodí na raňajky, olovrant, či na letmé listovanie novín pri dobrom víne. Pre to netreba chodiť ďaleko, rovno do boku ostrovčeka je začlenená vinotéka. Zvyšok vnútorného priestoru ostrovčeka potom vypĺňajú výsuvy na oleje a korenia, alebo úložné skrinky na hrnce.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:


  osobných údajov

   Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

   Mám zájem o:


   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:


    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:


     osobných údajov