lak evermatt alpská biela | grafit

Premyslená tak, aby ste vy už nemuseli myslieť na nič.

Úvod / Kuchyne / lak evermatt alpská biela | grafit

Keď premýšľate o novej kuchyni, čo vám napadne prvé? Aký bude mať tvar, farbu, kde ju postavíte? Alebo aká bude praktická a z akých bude materiálov? V prvej fáze väčšina z nás rieši hlavne vizuálnu stránku. Chceme, aby sa nám páčila a odrážala to, aký máme vkus a možnosti. Praktické vlastnosti sú to, čo nám príde na myseľ až potom. Ale práve tu sa pozná kvalita – keď krása nesúperí s funkciou, ale sa vzájomne dopĺňajú. Tak, ako je to v tejto realizácii od Sykoru.

Deň a noc v dokonalej symetrii

Čo si pri tejto kuchyni všimnete na prvý pohľad, je bielo čierny rytmus. Ako elegantné klávesy na koncertnom krídle. Presne takýto dojem chceli vyvolať dizajnéri aj majitelia. Kuchyňa, ktorá vám nikdy nezovšednie a zakaždým vás prekvapí novým nápaditým ťahom. Je príjemné tu tráviť dni a prežívať noci. Na všetko je pripravená.

Žiarivý lesk aj po rokoch

Aby sa zamýšľaný efekt zdôraznil, pre povrchovú úpravu dvierok sa zvolili lesk v odtieni alpskej bielej. Ide o vysoko intenzívny lesk, ktorý perfektne odráža slnečné lúče, takže miestnosť je stále plná slnka a svetla. Dosiahol sa vďaka vákuovému lakovaniu v kombinácii s okamžitým tvrdením za pomoci UV žiarenia. Špičkový vzhľad, zvýšená odolnosť proti mechanickému poškodeniu a dlhá životnosť zaručujú, že kuchyňa bude pôsobiť ako nová aj po dlhé desaťročia. Investícia, ako sa časom iba zúročí.

Užitočná krása, krása úžitku

Tmavé plochy vysokých skriniek podčiarkujú koncept nadčasovosti. Umiestnené pri bočnej stene zostavu odľahčujú a zároveň jej dávajú pevný rámec. Použil sa na ne lak evermatt black grafit, na ktorom nezostávajú odtlačky. Je to zvlášť praktické na skrinkách, ktoré sa často otvárajú. Napríklad veľkorysá skrinka na ukladanie potravín so skrytými zásuvkami úplne vľavo. Alebo ohrevná zásuvka na nahrievanie tanierov či pečiva, ktorá sa nachádza hneď pod rúrou. Z pravej strany je vstavaný korpus skompletizovaný monoklimatickou chladničkou.

Otvorená nekonečným možnostiam

Pod horizontálnym oknom sa rozkladá pracovné centrum s inteligentnou indukčnou doskou a zapusteným drezom. Ten je zboku obklopený umývačkou a mrazničkou Miele. Samotná pracovná doska z technického kameňa Silestone v mate je pretiahnutá až dozadu k okennému sklu a efektívne je tak nahradený parapet. Pokiaľ by aj tak bol nedostatok miesta, napríklad pri veľkej návšteve, majitelia môžu pre svoje gastronomické kúsky využiť aj komfortne umiestnený ostrovček s ďalšou pracovnou plochou a kopou úložného priestoru. V tejto kuchyni naozaj nič nechýba – ani vstavaná vinotéka.  

 

 

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:


  osobných údajov

   Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

   Mám zájem o:


   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:


    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:


     osobných údajov