Detská kúpeľňa

Aj deti majú svoj štýl. Nadčasová detská kúpeľňa, ktorá bez prerábky prežije zmenu na tínedžerskú.

Úvod / Galéria vizualizácií / Detská kúpeľňa

Detský svet by sa mal odzrkadliť aj v kúpeľni. Ak ju pojmete nadčasovo, neskôr pre tínedžerov ju len drobnými doplnkami zmeníte a ozvláštnite. Pripravíme vám riešenie, ktoré vydrží roky a zostane stále hravé a moderné.

Pre deti sa najzaujímavejším miestom v kúpeľni stane nika na odkladanie vecí. Sem si môžu odložiť pred kúpaním obľúbenú hračku. A keď budú starší, tak si tam položia napríklad smartfón. Nechýbalo aj vám v detstve takéto miesto v kúpeľni? Teraz naša návrhárka na to myslela. Detský svet má svoje priestory, kam dospelí len tak ľahko nepreniknú. A vám sa nika v múriku hodí na odkladanie dámskej aj pánskej kozmetiky. Hoci neskôr vás tínedžeri vytlačia.

Pre každodennú hygienu, rannú aj večernú, slúžia veľké dvojumývadlo. Ušetríte si nervy aj čas pri rannej hygiene a vyhnete sa neželanému zrážaniu pri jednej batérii. Priestor kúpeľne takéto riešenie umožnil. Ak máte aj vy dostatok miesta, určite rátajte s touto možnosťou. Najmä tínedžeri to ocenia. Celokeramické dvojumývadlo Venticello v rozmere 130 cm je od výrobcu Villeroy a Boch. Pôvodný návrh do kúpeľne počítal s dvoma menšími umývadlami, zákazník si však nakoniec prial jedno veľké. Rozhodol sa tak preto, lebo má menšie deti a veľké dvojumývadlo je praktickejšie. Najmä nehrozí rozlievanie vody po podlahe a nezamáča sa tak doska pod umývadlom.

Deti aj dospelí si svoje hygienické potreby odkladajú do bielej lesklej skrinky na nožičkách. Tá využíva celý priestor pod umývadlom. Každý si môže vybrať svoju zásuvku a mať tak všetko na svojom mieste. Hoci vieme, že pri deťoch, vždy niečo hľadáme.

Ideálna kombinácia vaňa aj sprchový kút prináša do kúpeľne nielen možnosť rýchle osvieženia sa v sprchovom kúte, ale tiež dlhú relaxáciu a oddych vo vani. Napríklad v bylinkovom kúpeli. Pri menších deťoch oceníte vaňu tiež pri prechladnutí, kedy im voňavé bylinkové kúpele uvoľnia upchaté nošteky.

Vaňa je kráľovnou aj v tejto kúpeľni. Model vane Oberon od svetovej značky Villeroy a Boch je vyrobený z quarylu. Quaryl je materiál, ktorý vzniká spojením kremičitého piesku a akrylu. Tento unikátny spôsob využíva len výrobca Villeroy a Boch. Materiál ponúka neobmedzené možnosti tvarovania, čo sa podpisuje na výslednom dizajne. Súčasne je odolný voči poškriabaniu. Aj tento kúsok patrí medzi dizajnové skvosty. V prevedení v rozmeroch 180×80 cm máte dostatočný priestor pre kúpanie dvoch či troch detí naraz. Odpad výrobca dômyselne umiestnil na stred tak, aby sa na oboch stranách dalo pohodlne sedieť. Vaňa má tenký slim okraj a ostré hrany, čo umožnilo potiahnuť prímurovku vedľa vane až po horný okraj. Vyzerá to nádherne. Quaryl na dotyk príjemne hreje, nešmýka sa a je úžasný v tom, že nemá žiadne póry, preto sa v ňom nič neusádza a vaňu po kúpaní veľmi ľahko očistíte.

Vaňa a sprchový kút? Oceníte oboje. Sprchový kút sa hodí, keď sa treba rýchlo poumývať a vyraziť niekam von. Alebo po športovom tréningu, či ako rýchle osvieženie počas horúceho leta. Do sprchového kútu sa vchádza cez posúvacie dvere. Je to z dôvodu užšieho priestoru. Vstup do priestoru sprchy je z nešmykľavého materiálu, takže vždy kráča či už dieťa alebo vy bezpečne. Súčasťou priestoru pre sprchovanie je nika na odkladanie kúpacích potrieb. Praktické.

V sprchovom kúte aj vo vani použila návrhárka podomietkové batérie. Zapadnú tak do celkovej línie kúpeľne a zbytočne nevyčnievajú do priestoru. Pre zlepšenie bezpečnosti v sprche slúži termostatická batéria, kde rodič môže pre dieťa vopred zvoliť optimálnu teplotu vody, ktorá bude stabilná.

Priznajme si, vzhľad kúpeľne narúšajú najmä nevyhnutné veci pre čistenie – napríklad taká kefa či WC papier naukladaný vedľa WC misy. V tejto kúpeľni majú všetky potrebné predmety svoje miesto, no schované sú v domyslene riešenej bielej skrinke s presklenými dvierkami. Návrhárka ju umiestnila vedľa WC. Pohodlne máte vždy na dosah všetky toaletné potreby.

V kúpeľni dizajnérka využila obklad od Villeroy a Boch v rozmeroch 21×3,35 m v lesklom bielom prevedení. Podlahu tvorí dlažba od toho istého výrobcu, tentoraz ide o typ Wrarhouse v rozmeroch 120×60 cm a v sivobetónovom prevedení. Kombináciou s farebným dekorom dostáva celý priestor silný náboj a prináša sem život a hravosť, ale súčasne zostáva moderný a plne funkčný.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:


  osobných údajov

   Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

   Mám zájem o:


   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:


    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:


     osobných údajov

     Odporučte svojim priateľom

     Pozrite sa späť na