Zásteny

Doba, kedy sa do kuchýň za pracovnú dosku dávali kachličky sa pomaly vytráca. Kto však nedá na klasiku dopustiť, vieme vám aj v tomto smere zabezpečiť to najlepšie riešenie.  Moderná kuchyňa si však žiada iné prevedenie obkladu do oblasti za pracovnou doskou a tiež iné materiály. Okrem skvelého dizajnu sú jednoduché na čistenie a údržbu a majú dlhú životnosť.

Zásteny ponúkame v týchto prevedeniach:

 • Laminát
 • Technický kameň
 • Keramické
 • Prírodný kameň
 • Umelý kameň
 • Sklené kalené
 • Sklené dizajnové s grafickým motívom v skle

 

Lamintové zásteny – údržba bez starostí

Krásne dizajnové prevedenia podľa vašich požiadaviek. To sú laminátové zásteny. Určite oceníte veľmi jednoduché čistenie, pretože laminát nemá žiadne póry a teda nedrží nečistoty. Ak je zástena špinavá, stačí ju pretrieť bežným čistiacim prostriedkom a opäť zažiari.

Laminátové zásteny sa dizajnovo hodia do každej kuchyne. Viete ich presne zladiť s ostatným vybavením kuchyne a dosiahnuť tak požadovaný elegantný efekt. Veľkou výhodou  laminátových zásten je vysoká odolnosť, veľký výber z farebných odtieňov a dekorácií a nižšia cena.

Zásteny z technického kameňa

Zástena z technického kameňa sa využíva tam, kde už je pracovná doska z tohto materiálu. Technický kameň nevytvára spoje, pôsobí hladko a ucelene.

Prírodný kameň

Zástena z prírodného kameňa sa hodí tam, kde do kuchyne plánujeme tiež pracovnú dosku z rovnakého materiálu. Prírodný kameň umožňuje aj ďalšie variácie. Použitie masívnej dosky a zásteny z prírodného materiálu pôsobí nezvyčajne, ale pútavo. Pri takomto riešení sa poraďte s našimi návrhármi. Prírodný kameň má vysokú odolnosť a jednoduchú údržbu.

Umelý kameň

Zástena z umelého kameňa má vysokú odolnosť. Hodí sa do kuchýň, kde plánujete použiť pracovnú dosku z umelého kameňa. Takéto riešenie ponúka zaujímavé dizajnové stvárnenie. Môžete zástenu spraviť v podobnej línii ako pracovnú dosku alebo ísť do kontrastu. Kuchyňa kontrastom získa dynamiku. Pri výbere vám pomôžu naši návrhári.

Zástena z umelého kameňa je nenáročná na údržbu. Jej cena je vyššia, čomu však zodpovedá prevedenie a použitý materiál.

Sklené zásteny

Sklo je výborný materiál, ktorý sa v rôznom prevedení uplatní v každej, či už klasickej alebo modernej kuchyni. Aby sa sklo nepoškodilo vplyvom vysokých teplôt počas varenia, je kalené. To zvyšuje jeho odolnosť. Obľúbenosť použitia skla do kuchýň zvyšuje jeho rôznorodosť. Matné alebo lesklé prevedenie si môžete obohať vnútornou grafickou kresbou. Robí sa digitálne a vyzerá naozaj perfektne. Naši dizajnéri spoločne s vami vyberú najlepší grafický motív, ktorý sa hodí do vašej kuchyne.

Sklené zásteny značky Grafosklo pre nás dodáva a spracováva PD Slovakia.

Keramické zásteny

Minimalizujeme špáry. V minulosti obľúbené drobné kachličky v kuchyniach dnes nahradili veľkoformátové typy. Uľahčuje to údržbu celého priestoru za pracovnou doskou. Vybrať si môžete z rôznych typov veľkostí, farebných prevedení a povrchov. Ak zvolíte menšie rozmery keramických dlaždíc, vzniká viacej špár. Do niektorých typov kuchýň ako sú rustikálne alebo retro, je takéto riešenie ideálne, no počítajte s tým, že údržba bude pre vás časovo náročnejšia. Výsledok však stojí za to.

Všetky keramické obklady odolávajú vlhkosti a majú dlhú životnosť.

Máte záujem? Napíšte nám!


  Preferované štúdio:

  osobných údajov

  Pozrite sa späť na

  Kuchynské dosky a drezy