Lak mat | xtreme čierna

Keď je dominantou ostrovček

Úvod / Kuchyne / Lak mat | xtreme čierna

Nový, priestranný rodinný dom si priam pýta elegantnú, kvalitnú kuchyňu. Klientka navštívila kuchynské štúdio DOMOSS na Galvaniho v Bratislave s pomerne jasnou predstavou – čistý dizajn, kombinácia bielej a čiernej farby, čo najväčší ostrovček a žiadne otvorené police. Výsledkom práce je komplexný kuchynský blok zložený z dvoch pólov. Na jednej strane sú úložnej zóny pozdĺž steny, kde tmavé matné skrinky v prevedení Xtreme Black siahajú od podlahy až po strop. Na druhej strane sa nachádza veľký ostrov, ktorý slúži ako varná, prípravná aj umývacia zóna. Z druhej strany má zároveň využitie aj ako raňajkový bar.

Neštandardné riešenie

Kuchyňa je zariadená v štýle, s ktorým sa skôr stretávame vo filmoch. Všetka pracovná plocha je sústredená len na ostrovčeku a pri stene sú iba vysoké bloky skriniek. Takéto riešenie si vyžaduje svoj priestor, no ak to miestnosť dovoľuje, ide o prevedenie, ktoré vyzerá vždy skvelo, čisto a upratane, a zároveň poskytuje aj nesporné výhody do rodinného života. Pri varení už viac nemusíte byť izolovaný od zvyšku domácnosti – stačí jemne dvihnúť pohľad a máte prehľad o všetkom, čo sa okolo vás deje.

Pracovná doska DEKTON

Na ostrovčeku nájdeme pracovnú dosku z technického kameňa Dekton. Ide o veľmi trvácny a pevný materiál, ktorý sa nepoškriabe, je odolný voči vysokým teplotám a veľmi ľahko sa udržiava. Je potiahnutý po boku ostrovčeka až na zem, kde sa elegantne prepája s dlažbou v rovnakom dizajnovom prevedení – lesklej imitácie luxusného mramoru. 

Čisté línie

Dômyselné riešenia umožňujú, že po ostrovčeku skĺznete pohľadom i dotykom bez akýchkoľvek prekážok. Varná doska je osadená do úrovne s pracovnou plochou a nerezový drez je vsadený do dosky zospodu. Žiadne špáry či odskoky. Nie len, že takéto riešenie vyzerá skvelo na pohľad – je aj veľmi hygienické, keďže nečistoty sa neusádzajú v žiadnych ťažko dostupných miestach.

Spotrebiče najvyššej kvality

Kuchyňa je zariadená varnou doskou, kompaktnou rúrou, vstavanou mikrovlnnou rúrou, kávovarom a umývačkou, ktoré sú značky Miele. Okrem toho sa v kuchyni nachádza chladnička a mraznička značky Liebherr, ktoré stoja ako dva samostatné spotrebiče.

Stoličky Calligaris

Čiernobielu kombináciu v kuchyni veľmi decentne rozbíjajú polobarované stoličky Calligaris Ines. Matná bronzová podnož a zamatové ružové čalúnenie zvýrazňujú luxusnú atmosféru kuchyne. V priestoroch s jednoduchými farbami je nenápadná farebnosť vždy vítaným prvkom, či už ide o drobné doplnky, alebo výraznejší nábytok. V Kuchynských štúdiách DOMOSS vám okrem iného poradíme aj to, ako farebne zladiť vašu novú kuchyňu a interiér.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:


  osobných údajov

   Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

   Mám zájem o:


   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:


    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:


     osobných údajov