lak lesk biela | dub antický tmavý

Výnimočný dom, výnimočná kuchyňa.

Úvod / Kuchyne / lak lesk biela | dub antický tmavý

Čo vznikne, keď sa spojí vysoký životný štandard a zároveň zmysel pre minimalizmus? Krásne čistý priestor plný skrytých pôžitkov. Presne to očakával od svojej prvej kuchyne mladý pár vo svojom dome v Doľanoch a dizajnérka z nášho kuchynského štúdia im pomohla pretaviť smelú víziu do reality. Nehľadajte škáry či nerovnosti. V tejto kuchyni v prevedení lak lesk biela s dubom antickým tmavým váš čakajú iba čisté línie, aby ste pohľadom aj dotykom mohli hladko prejsť po všetkých povrchoch.

 

Ostrovček, na ktorý sa môžete spoľahnúť

Dominantou priestoru je veľkorysý ostrovček, ktorý slúži ako hlavná prípravná plocha. Pracovná doska z materiálu Silestone od firmy Grandstone v tmavom prevedení Eternal Marquina je predĺžená až k zemi a vzor tak na nej krásne nadväzuje. Ide o technický kameň, ktorý je výnimočný najmä svojou pevnosťou a trvácnosťou. Nepoškriabe sa, je odolný voči vysokým teplotám a veľmi ľahko sa udržiava.

Kuchyňa zložená z pôžitkov

Milovníci voňavej kávy a dobrého vína chceli, aby kuchyňa odrážala ich životný štýl. Pod vstavaným kávovarom je preto vložená ohrevná zásuvka na šálky. Majitelia si tak môžu vychutnať svoju rannú kávičku na úrovni. V ostrovčeku je zase zabudovaná vinotéka, aby počas večerných rozhovorov pri barovom sedení boli vždy po ruke tie najlepšie ročníky. V tejto kuchyni rozhodne nie je priestor na obmedzovanie sa.

Menej je viac

Čisté línie sú v tejto kuchyni alfou a omegou. Celoindukčná varná doska s integrovaným odsávačom pár je zapustená v úrovni pracovnej dosky. Podobne je riešený aj keramický drez, ktorý je zasadený do kameňa zospodu. Žiadne škáry ani odskoky, iba hladký a čistý minimalizmus, ktorý oceníte každodenne najmä pri údržbe.

 

Pre dokonalý dizajn

Zaujímavosťou je dvojdverová americká chladnička, ktorá je integrovaná v stene pod schodmi. Ide o zaujímavé a praktické riešenie, ktoré podčiarkuje hladkosť dizajnu. Symetrickosť spotrebičovej steny je docielená zásuvkami pod vstavanou mikrovlnnou rúrou a kávovarom, ktoré sú tak v jednej línii s parnou rúrou. Majitelia tu stavili na spoľahlivosť nemeckej značky Siemens.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov