lak lesk biela | dub antický tmavý

Pre dobrý život.

Úvod / Kuchyne / lak lesk biela | dub antický tmavý

Apartmán plný presklených stien, aké sa nachádzajú v najmodernejších metropolách. Priehľadnými stenami všade okolo vás prechádza denné svetlo a vy si pripadáte ako na vrcholku sveta. Dokonalá domáca rozhľadňa. Jediným problémom bolo, kam v tomto dizajnovom priestore umiestniť kuchynský nábytok. Pretože tu neplatia klasické pravidlá. 

Unikátny dvojitý ostrovček

Keď sa návrhári s klientom prvý krát stretli, vedel presne, aké spotrebiče chce. Ostatné však nechal na odborníkov. Vzhľadom k špecifickému pôdorysu sa návrhársky tím Sýkora rozhodol pre veľmi atypické riešenie – inštaláciu dvoch rovnobežných ostrovčekov. Fungujú ako pracovná a obslužná plocha, a zároveň ponúkajú množstvo úložného miesta. Vďaka svojmu zdvojeniu tak skvelo slúžia potrebám majiteľov aj nárokom luxusného, vzdušného interiéru.

 

Premyslená kresba, dokonalá realizácia

Pre ostrovčeky sa zvolilo  prevedenie Pure biely lak v leštenom lesku a na ne pracovná doska z technického kameňa Crystal Callacata. Tá okrem svojich praktických parametrov vyniká tiež úžasnou kresbou, ktorá plynule prechádza na bočnicu a elegantne nadväzuje aj na kryty elektrických výklopných zásuviek.

Smart stena plná krásy

Práve v stene našli svoje umiestnenie smart spotrebiče – kompaktná rúra na pečenie, ohrevná zásuvka, monoklimatická chladnička či samostatná mraznička. Nápadito, no nenápadne sa schovávajú za dekórom z dyhy Dubu antického tmavého a čakajú na povel k otvoreniu. Pre zachovanie čistého pôvabu sme namiesto klasických úchytiek uprednostnili dotykové ováranie systémom Tip-On. Chladnička a mraznička potom majú inovatívne elektrické otváranie.

 

Miesto, kde sa pretínajú dva svety

Aj keď ide typovo o dva solitéry, v priestore obidva ostrovčeky pôsobia ako vzájomne prepojené centrum. Sú prístupné zo všetkých strán, pohodlne tak môžete krájať zeleniny na jednom z nich, a pritom kontrolovať hrnce na druhom. na jednom je umývacia zóna, na druhom varná. Jeden z ostrovčekov je naviac vybavený barovým pultom s posedením. Orechový masív, ktorý je bar použitý, krásne ladí s bielymi ostrovčekmi a vizuálne podporuje aj čokoládový vzhľad vysokých skriniek vstavaných do vnútornej steny.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov