lak evermatt magnolia | terrabrown

Prečo Sykora? Lebo kuchyňa je na celý život.

Úvod / Kuchyne / lak evermatt magnolia | terrabrown

Pokiaľ platí, že váš dom je váš hrad, potom vaša kuchyňa je vaša korunovačná miestnosť. Preto je dôležité nerobiť kompromisy. Kuchyňa nie je len priestor naplnený potravinami a spotrebičmi, ale predovšetkým vašimi najobľúbenejšími vôňami a momentami, ktoré aj všednú rutinu menia v čaro. Majitelia tejto zostavy presne vedeli, čo majú radi a čo od kuchyne očakávajú. Aj keď už mali hotový návrh od konkurencie, nakoniec sa rozhodli pre Sykoru. Dotiahnuť v najdôležitejšej časť domu všetko k dokonalosti sa totiž vyplatí. Od rána do večera, od raňajok za svitania až po nočný výlet pre dezert. Tu ste doma viac, než kdekoľvek inde.

Krása od podlahy, praktickosť až po strop.

Rodina majiteľov si priala využiť kuchynský priestor na maximum. Dizajnérka preto zvolila hierarchické riešenie vysokých skriniek so schodíkmi. Je tak vyplnený kompletný rozmer všetkých strán od hora dole a zároveň je každý kút komfortne prístupný. Nič tu nie je nedosiahnuteľné. Skrinky lemujú hrany stropu a vytvárajú dojem jedinečného organizéru. Medzi boxami za zavretými dvierkami sa nápadito striedajú otvorené poličky, čo kuchyni pridáva na dynamike a zvodnosti. Pripadáte si tu tak trochu ako v galérii modernej praktickosti, kde krása rozhodne nie je samoúčelná.

Aj čiernobiela zostava môže hrať farbami

Zostave okrem kompaktného vizuálu dominuje tiež hra s farbami, na bielu eleganciu nadväzuje čierna a do všetkého prehovára textúra dreva. Ide o kombináciu Evermatt Magnólia s Evermattom Terrabrown na dvierkach, ktorá je doplnená laminátom z Dubu Kamenného. Pracovná doska je vyrobená z technického kameňa. Premyslené, účelné, strhujúce.

Denné svetlo pre svetlé stránky dňa

Množstvo úložného priestoru aj veľa miesta pre varenie – toto zadanie do bodky plní aj voľba ostrovčeka. Práve na ňom je uložená plynová varná doska so vstavaným odsávačom, zatiaľ čo umývaciu zónu s drezom a umývačkou Bosch dizajnérka umiestnila pod dlhé horizontálne okno. Do kuchyne im prúdi denné svetlo a presklená plocha sa sama o sebe stala ďalším významným dizajnovým prvkom. Okno je naviac v perfektnej rovine s pracovnou doskou. Tu sa nazeralo na každý milimeter.

Recept na nevšednosť

Ako okno k magickým kulinárskym zážitkom pôsobí rúra AEG situovaná do centra bočnej steny. Zľava jej asistuje potravinová skrinka so zásuvkami, vpravo od rúry sa nachádza chladnička. Ešte o kúsok ďalej nájdete (alebo skôr nenájdete ;-)) tajnú miestnosť slúžiacu ako špajzu na potraviny. Je prístupná presne vtedy, keď ju potrebujete, inak sa schováva v rohu a čaká na svoju príležitosť. Práve malé tajomstvá okorenia každý interiér.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov