lak evermatt antracit | dub sukatý

Zo sna do reality a späť.

Úvod / Kuchyne / lak evermatt antracit | dub sukatý

Mať vlastnú predstavu je základ, no naplniť ju je výzvou. V tomto prípade sa to však podarilo dokonale. Majitelia presne vedeli, čo a ako chcú, a my sme im to pomohli zrealizovať. Takto vyzerá splnený sen v praxi. Vyplniť priania a prázdne steny premeniť v miesto plné perfektného života, to je skvelý pocit. Multifunkčný priestor miestnosti zahŕňa kuchyňu, jedálenskú časť aj obývačku. Materiálové spojenie bolo preto extrémne dôležité – pri prechode z jedného rohu do druhého bolo potrebné zachovať rovnakú energiu aj vizuálnu iskru.

Skrine až po strop

Pre robustné, vysoké skrine bola zvolená dyha Dub Sukatý – pri vstupe do haly sa na ňu okamžite nalepia pohľady, na rozdiel od prstov, ktorých odtlačky na dvierkach nezostávajú vďaka špeciálnemu nanolaku Evermatt. Práve chytré riešenia sú v tejto zostave všadeprítomné, čo sa nedá povedať o vypínačoch, ktoré v tejto zostave úplne chýbajú. Osvetlenie sa ovláda buď cez mobil, alebo sa automaticky zapína podľa množstva svetla, ktoré zrovna prichádza bočnými celosklenenými stenami.

 

Dômyselná krása

Pre pracovnú dosku sme s majiteľom vybrali žulu Nero Zimbabwe Patianato. Je známa svojou odolnosťou a extrémne dlhou životnosťou. Nepoškriabe sa, vzdoruje agresívnym látkam aj vysokým teplotám do 250 stupňov, mimoriadne ľahko sa udržuje. Do varnej dosky je zabudovaný aj odsávač pár. Kúsok od nej je priamo do pracovnej dosky zafrézované ovládanie žalúzii a svetiel. Toto všetko rámuje elegantný ostrovček.

 

 

Nadčasová technológia

Pokiaľ ide o spotrebiče, majitelia si priali kombináciu Siemens vrátane kávovaru a dvojdverovej chladničky. Je priestorovo zarovnaná so zbytkom korpusu, takže zo zostavy nijak rušivo nevystupuje. Vedľa nej sa nachádza vchod do komory s potravinami. Pod spotrebičmi sú umiestnené výsuvné zásuvky, ktoré slúžia napríklad pre veľké hrnce alebo ako organizér na pokrievky.

V tomto interiéri sa realizovalo aj:

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov