lak lesk magnólia

V jednoduchosti je nielen krása, ale i pohodlie.

Úvod / Kuchyne / lak lesk magnólia

Keď máte veľkú rodinu, potrebujete veľkú kuchyňu. Čo rozhodne nepotrebujete, sú veľké starosti. Majiteľka tejto kuchyne chcela pre svoj nový dom kuchynskú zostavu, ktorá perfektne vyhovie nárokom niekoľkým generáciám bývajúcich pod jednou strechou, ktorá bude komfortná natoľko, aby sa v nej cítila úžasne celá desaťčlenná rodina.

Kompletná kuchyňa ako celok

Pretože už mala s kuchyňami Sykora skvelú osobnú skúsenosť – svoju prvú si nechala urobiť pred 10 rokmi do svojho vtedajšieho bytu, – jej voľba bola jasná aj tento krát. Hneď od začiatku sa rozhodla pre riešenie od nás. Od návrhu až po kompletnú realizáciu, o všetko sme sa postarali za ňu. Pomohli sme jej s výberom materiálov, názorne predviedli všetky vzorky, predstavili niekoľko variantov rozložení a zaistili aj všetko vybavenie, vrátane dosky a spotrebičov, takže si nemusela robiť hlavu vôbec s ničím. Kuchyňu dostala na kľúč ako celok a výsledná podoba splňuje jej priania do najmenšieho detailu.

Pôsobivý lesk v odtieni Magnólie

Lakované prevedenie Top lak vo vysokom lesku a v odtieni Magnólia je jednak mimoriadne pôsobivé, a tiež veľmi praktické. Stačí otrieť a zostava je stále ako nová. Pre jej pôdorys bola zvolená silueta nedokončeného písmena U s otvoreným priechodom do jedálenskej časti, vďaka čomu celý priestor pôsobí vzdušne a veľkoryso. Ako prepojovací prvok slúži masívny pracovný stôl Dub natur country s fortelnou hornou doskou, ktorá znesie aj veľkú záťaž. A že varenie pre rodinu plnú dcér a vnúčat poriadny kuchynský záprah často vyžaduje.

Horné skrinky

Horné skrine nad drezom sú vybavené elektrickým pohonom, stačí stlačiť tlačidlo a ich dvierka sa ľahko vyklopia nahor a zase späť. Inovatívny detail, ale veľmi príjemný a uľahčujúci každodennú činnosť.

Kombinovaná chladnička

Časť steny a soklov sme zvýraznili elegantnou obkladovou zástenou vo verzii Neolith – tu sme použili i na pracovné plochy. Hlavnou dominantou zostavy (a jej najnavštevovanejším miestom) avšak ostáva veľkorysá kombinovaná chladnička so šuplíkmi, ktorú sme zasadili do rohu vedľa steny spotrebičov. Na zásoby jedla si pani domu priala vyhradiť samostatnú miestnosť – iba pečivo je skladované v chlebníku priamo na kuchynskej linke.

Výsuvy

Kapitolou samou o sebe sú rafinované výsuvy. Jeden sa skrýva pod soklom s kávovarom – sú v ňom uschované oleje a korenia. Druhý sa nachádza pod umývacím centrom, takže obsahuje saponáty a ďalšie prostriedky pre čisté riady. Keď už sme u čistoty, ďalším z mnohých komfortných prvkov tejto zostavy je aj kôš. Nemusíte sa skláňať, ale otvoríte si ho jednoducho nohou.

 

Kuchyňa podľa predstáv

Spočítané a podčiarknuté: Táto kuchyňa je nielen krásna, ale i dokonale pohodlná. Teda presne taká, akú si jej majiteľka vysnívala. A akú sme jej na kľúč a s láskou vytvorili a dodali.

“Kuchyňu od Sykoru som si nechala urobiť už pred 10 rokmi v byte a som maximálne spokojná. Preto som aj tento krát oslovila Kuchynské štúdio DOMOSS Sykora v Trenčíne a nehľadala som inde. Mala som aj veľké šťastie na veľmi ochotnú dizajnérku Denisu Kurtišovú, ktorá mi so všetkým pomohla a poradila. Vyhovovala mi kompletná realizácia, že som sa nemusela o nič jednotlivo starať ako sú spotrebiče, pracovná doska, vybavenie…, všetko mi dodali ako celok. Tieto kuchyne môžem iba odporučiť. Mám kuchyňu podľa svojich predstáv”

prehlásila spokojná paní majiteľka.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov