lak lesk biela | dub antický

Čistý dizajn, čistá radosť.

Úvod / Kuchyne / lak lesk biela | dub antický

Na začiatku tejto kuchyne stálo jediné rozhodovanie: Zvoliť skôr chladnejšie, luxusnejšie poňatie plné čistých línii? Alebo výrazné farby s dekoračnými detailami? Ako je z fotografií zrejmé, vyhrala prvá možnosť. Napriek tomu, že majitelia žili určitú dobu v horúcom Španielsku, nakoniec sa rozhodli pre striedmejší a studenší tón. Lepšie sedí ku zvyšku interiéru ich honosnej vily, ako aj k ich sofistikovanejšiemu životnému štýlu.

O čom naopak nebolo pochýb, že i nová kuchyňa bude od kuchynského štúdia DOMOSS Sykora. Ide už o tretiu zostavu, ktorú sme pre túto rodinu s nadšením realizovali – a stali sa tak neodmysliteľnou súčasťou ich domova i každodenného života.

 

LUXUSNÁ ZVONKA, RAFINOVANÁ ZVNÚTRA

Zadaním bolo vytvoriť zostavu založenú na čistých líniách a nekomplikovanom pôvabe, to ale neznamená, že veľa rafinovaných vychytávok sa neskrýva vnútri. Napríklad do ostrovčeka sme z jednej strany zabudovali vinotéku, vďaka ktorej majú majitelia fliaš prémiového vína kedykoľvek na dosah.

KUCHÁRSKA SHOW A NAPRIEK TOMU STÁLE NEOPOZERANÁ

Napriek tomu, že kuchyňa na prvý pohľad vyzerá ako nedotknutá, varenie je tu na dennom poriadku. Vysoko kvalitné materiály si totiž navzdory častému používaniu permanentne udržujú svoj špičkový vzhľad, naviac sa dajú ľahko a jednoducho ošetriť, takže pôsobia stále ako nové. Kombinácia bieleho lesklého laku s materiálom Technistone Gobi Grey na pracovných doskách vyžaruje elegantnú, kultivovanú krásu a navyše je vysoko praktická.

Na vysoké skrine bola aplikovaná doplnková dýha Dub antický svetlý a rovnaký dizajn sme použili i na stenu v hale alebo ako obloženie v zimnej záhrade. Z rovnakej dýhy je tiež netradičný vertikálny kvetináč, ktorý prilieha k pracovnej zóne kuchyne a celý priestor tak trochu nečakane oživuje.

PRE JEDINEČNÉ OKAMIHY

V tejto kuchyni sa prepojuje luxusné, chladné prevedenie s maximálnou vášňou pre dobrý a ešte lepší život.

VYUŽITIE ROHU OSTROVČEKU

V rohu ostrovčeku sa nachádza úložný priestor na hrnce. Využíva špeciálny ľadvinový výsuvný mechanizmus, ktorý umožňuje naplno zužitkovať i tzv. slepé miesta v rohu. Nad umývacím centrom sme potom umiestnili dvojitý kvartet veľkorysých horných skriniek s neviditeľným otváraním, ktorý ponúka dostatok miesta na čokoľvek.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov