Lak Evermatt Champagne | Dub Cognac Copy

Vysoké nároky? Splnené.

Úvod / Kuchyne / Lak Evermatt Champagne | Dub Cognac Copy

Predstavujeme kuchyňu pre život na vysokej nohe. Všetci členovia rodiny sú vyšších postáv a tak vyžadovali zostavu na zdvihnutom sokli, ktorá im zaistí komfortné varenie i ergonomický prístup. A to nebola jediná požiadavka. Pani majiteľka od začiatku presne vedela, ako chce, aby jej kuchyňa vyzerala, mala premyslené jednotlivé detaily, perfektne zladené konkrétne prvky a naviac i jasnú voľbu materiálov. Na jednom z veľtrhov sa zamilovala do dreveného dekóru Cognac, ktorý dlho nemohla nájsť. Nakoniec ho našla… a zbytok príbehu vidíte pred sebou.

VÁŠ OSTROV SLOBODY

Pôdorys kuchyne vychádza z obráteného písmena U. Popri stene sú zabudované vysoké skrine, vrátane spotrebičov a vstavanej poličky. Na svojom vrchole zostava prechádza do pracovnej zóny s nástenným odsávačom, sklokeramickou varnou doskou a oknom, ktoré miestnosť úžasne presvetľuje a dodáva drevenému dekóru prirodzený šmrnc. Kratšie rameno potom tvorí ostrovček s úmyvacou časťou, s nápadite začlenenou policou s podsvietením a s luxusnými stropnými svietidlami. Priamo naproti stojí rozmerná americká chladnička z nerezu, ktorý harmonicky kopíruje dizajn soklu. Rozumné usporiadanie kuchyne v sebe kombinuje ako vzdušnosť, tak maximálnu praktickosť. Všetko je hneď po ruke a pritom je všade toľko príjemného, slobodného priestoru.

ZANECHÁ DOJEM, NEZANECHÁ ŠMUHY

Vytúžený drevený dekór v prevedení Dub Cognac doplňujú skrinky z materiálov Evermatt v krémovom ladnom odtieni Champagne – ide o bezodtlačkový povrch, takže aj keď z nej nadšením nespustíte oči ani ruky, nezanechá to na ňom žiadnu stopu. Pracovné plochy sú obložené tmavou keramickou doskou. Rovnaký typ bol použitý aj okolo krbu a vo výklenku na chodbe, vďaka čomu kuchyňa elegantne ladí s halou a celým interiérom domu.

SKRYTÉ POKLADY, VIDITEĽNÁ KRÁSA

Špecialitou tejto realizácie sú riešenia, ktoré nie sú na prvý pohľad vidieť. O to výraznejšiu dizajnovú pomoc ale predstavujú. Vedľa mikrovlnnej rúry je vchod do potravinovej miestnosti: čo vyzerá ako ďalšia skriňa, sú dvere, za ktorými je sklad pre suroviny a zároveň priechod do záhradky, keď sú potrebné čerstvé bylinky. V rohu sa nachádza skrinka s tzv. ľadvinovými výsuvmi, ktoré kompletne zužitkovávajú inak slepé miesto.

Šuplíky v dolných skriniach majú stupňovitý dizajn – obsahujú organizéry na príbory, riad i ďalšie pomôcky pre varenie. Je tu dokonca aj netradičný box na utierky, aby nič nerušilo dokonalý dojem.  Pretože dokonalý dojem je presne to, čo vás v tejto zostave nadchne a nepustí.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov