Úvod / Kúpeľne - články / Tipy a rady / Trendy v kúpeľniach

Trendy v kúpeľniach

 

Čím väčšie, tým lepšie

Medzi obkladmi a dlažbou vládne imitácia dreva, kameňa, textilu, betónu alebo oxidovaného kovu. Veľkou zmenou prešla i veľkosť obkladov. Kedysi obvyklé menšie formáty 30 x 30 či 40 x 40 cm teraz nahradzujú veľkosti 30 x 90 alebo 120 x 60 cm. Vidieť je možné i nadštandardné rozmery 120 x 120 či dokonca 120 x 150 cm. Čo sa týka farebnosti a ornamentov, potom obkladom a dlažbám dominuje lesk: striebro, zlato, metal a vysoko sa lesknúce pastelové farby. Tento trend v štýle luxusu a exkluzivity vytvára z kúpeľne jedinečný priestor.

Odlesky kovu
 
Čo spadá medzi najzásadnejšie novinky, keď sa jedná o obklady a dlažby? Obľúbeným sa stal metalový povrch oplývajúci jemným reliéfom s charakterom pokovovaného štrukturálneho skla, s vysokým leskom a trblietaním. Ďalej sa hojne používa detail zlata, napríklad ako súčasť mozaiky, ale i pri veľkoplošných obkladoch a reliéfnom povrchu. V kúpeľňovej dekorácii sa často vyskytujú fritové glazúry, pripomínajúce kvapky rosy, ktoré vyšperkujú kúpeľňu oslnivým leskom a trblietaním. Podobný štýl ponúka perleťový povrch v dúhových odleskoch a jemne farebných tónoch.

V líniách obkladov sa iste presadí i reliéfny povrch. Ten sa vyznačuje svojou plastickosťou a trojrozmernými tvarmi. Pokračujúcim trendom, bez ktorého by sa kúpeľne nezaobišli, sú ornamenty. Damašok, krajka, štýl a la 70. roky, geometrické a kvetinové tvary v jemných tónoch tvoria najčastejšie obrazce. Nekombinovateľné sa kombinuje – tak by sa dal opísať ďalší hit kúpeľní. Kontrastná kombinácia klasického dreva a kamenného povrchu oživená kovom, sklom alebo výraznou farbou a doplnená väčšinou kvetinovou potlačou v tomto roku majú hrať prím

Černobiely luxus
 
To, že sa výrobcovia neboja tmavých prevedení priestoru kúpeľní, ukazujú čiernobiele variácie s metalickými prvkami. Tmavý interiér kúpeľne môže elegantne doplniť nábytok bielej farby. Výrazné a celkom originálne prevedenie obkladov prezentujú obkladové kazety vytvárajúce tzv. zámocký štýl. Jedná sa o veľkoformátové plastické obklady vychádzajúce z tradičných drevených kaziet používaných na obklady stien. Veľmi často ich dopĺňajú obklady s ornamentom textilných tapiet alebo plastickým „čalúneným“ povrchom.

Nábytok

Módnym trendom sa nevyhol ani nábytok a nábytkové zostavy. Výrobcovia a designeri do nábytkových zostáv komponujú omnoho viac úložného priestoru. Kombinujú sa vysoké vertikálne skrinky s podlhovastými horizontálnymi, ktoré sú vybavené veľkými šuplíkmi. V proporciách je všetko povolené. Z materiálov sa najčastejšie používa drevená dyha a lamino v úplne tmavých, alebo naopak svetlých odtieňoch.

Sanita

Vybavenie kúpeľní pochopiteľne netvoria iba obklady a nábytok. Najdôležitejšími funkčnými prvkami sú vane, sprchovacie kúty a panely, umývadlá a batérie. V súčasnosti sa veľkej obľube v oblasti batérií tešia voľne stojace batérie. Novinkou sú aj WC sedátka s rôznymi funkciami, ktoré poskytujú dokonalý komfort a luxus. Otázka každodennej hygieny sa stáva čoraz viac otázkou relaxu a pôžitku. Na trhu preto nájdete rôzne hydromasážne vane a sprchy s dažďovým efektom. Kúpeľne dnes môžete vybaviť saunami s rôznymi funkciami. Ani pri umývadlách tvorcovia nezastavili na mŕtvom bode. Vsádzajú na striedme, jednoduché a kompaktné tvary. Veľkú obľubu majú hranaté a kubické tvary – keramickej sanity, i vaní. V „hot“ novinkách prechádzajú hranaté tvary do jemne zaoblených línií, tak že v na prvý pohľad stále pôsobia ako hranaté avšak so zjemnenou líniou. Medzi veľký hit sa radia pultové umývadlá splývajúce s doplňujúcim nábytkom. Na trhu sa ponúka i veľké množstvo umývadiel, vaní i vaničiek z liateho mramoru.

Fotogaléria

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov

     Odporučte svojim priateľom

     Pozrite sa späť na