Úvod / Kúpeľne - články / Tipy a rady / Skôr než začnete

Skôr než začnete

Čo treba urobiť predtým ako ideme zariadiť novú kúpeľňu?
Skôr ako sa pustíte či už do kúpy novej alebo renovácie starej kúpeľne je potrebné sa zamyslieť nad týmito dôležitými otázkami:
1. Kedy začať plánovať?
Začať treba včas!
S plánovaním kúpeľne treba začať už pred samotným návrhom rodinného domu alebo bytu. Rovnako aj pred renováciou starej kúpeľne sa treba zamyslieť, čo vám v starej prekážalo, respektíve nevyhovovalo a čo bude potrebné zmeniť.
2. Ako naplánovať  kúpeľňu?
Ako plánujete využívať a koľko členov má Vaša domácnosť?
Pri návrhu novej kúpeľne alebo pri jej rekonštrukcii je nutné zvážiť čo od novej kúpeľne očakávate a koľko členov má vaša domácnosť. Kúpeľňa v prvom rade  slúži najmä na každodennú hygienu – umývanie. Ďalším obvyklým využitím kúpeľne – hlavne v bytoch či menších domoch je aj pranie a sušenie prádla. Často je jej súčasťou tiež toaleta. V neposlednom rade hlavne v posledným rokoch ju vnímame ako miesto na relaxáciu a oddych.
3. Načo potrebujeme pôdorys?
Skôr ako vám naši návrhári nakreslia prvý 3D návrh, je potrebné im predložiť pôdorys miestnosti. Ak ho nemáte, zvládate si ho zamerať aj sami – zmerajte vzdialenosť medzi stenami a ich výšku. Označte si umiestnenie dverí, prívodu a odtoku vody, elektriny a radiátorov prípadne aj okien.
4. Ako sa cítiť v kúpeľni pohodlne?
Myslíme ergonomicky.
V prvom rade musí byť v kúpeľni dostatok priestoru – tak aby ste sa mohli po sprchovaní pohodlne osušiť, vystúpiť z vane alebo si vyčistiť zuby pred umývadlom, bez toho aby ste sa udreli o roh skrinky alebo práčky. Na získanie dostatočného priestoru je nutné rešpektovať všeobecné dispozičné zásady, dodržiavať minimálne vzdialenosti medzi jednotlivými zariadeniami, vzdialenosti od stien a prechodných uličiek. Na všetky záležitosti u nás v štúdiu myslíme a kúpeľňu navrhneme tak aby vám bola šitá na mieru.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov

     Odporučte svojim priateľom

     Pozrite sa späť na