Úvod / Kúpeľne - články / Tipy a rady / Desať dôležitých rád

Desať dôležitých rád

 1. Prečo si nechať Vašu kúpeľňu navrhnúť?

Návrh kúpeľne je veľmi dôležitou súčasťou prestavby starej alebo kúpy novej kúpeľne. 3D návrh vám uľahčí predstaviť si vašu budúcu kúpeľňu zladiť všetky farby, materiál a priestor co najlepšie  dispozične využiť.

 1. Aký materiál na budúcu kúpeľňu si vybrať?

V súčasnosti sa okrem klasických  materiálov akými je keramika a kov  do našich kúpeľní dostávajú moderné materiály ako je drevo, sklo či kameň. Dnes problémov zakúpite na mieru drevený nábytok či dokonca vaňu a umývadlo. Veľmi moderným prvkom v kúpeľniach je sklo, ktoré dodá priestoru svetlo a ľahkosť.

 1. Samostatná toaleta, áno či nie?

Spojenie toalety s kúpeľňou je veľmi častou kladenou otázkou. Obe varianty majú svoje výhody aj nevýhody, a záleží samozrejme aj od dispozičných možností a vkusu budúceho majiteľa.

 1. Neinvestujte do lacných a nekvalitných materiálov

V pri kúpe novej kúpeľne a jej vybavenia je veľmi dôležité vyberať kvalitné materiály a staviť na overené značky.

 1. Prečo mať v kúpeľni vaňu?

Vaňa sa odporúča hlavne mladým rodinám s deťmi. Záleží samozrejme aj od Vás či sa radi kúpete a využívate tak vaňu aj na relax.

 1. Prečo mať v kúpeľni sprchový kút

V poslednej dobe je stále väčším trendom mať v kúpeľni sprchový kút.  Hlavne v bytoch je to spôsobené nedostatkom miesta. Sprchový kút sa odporúča najmä starším ľudom, kvôli uľahčenú vstupovaniu  a vystupovaniu.

 1. Aké farby do kúpeľne?

V súčasnej ponuke je nespočetné množstvo obkladov, dlažieb, nábytku a sanity. Stačí si len vybrať a vaša kúpeľňa bude presne podľa vašich predstáv. Ak navyše využijete možnosť nechať si ju navrhnúť interiérovým dizajnérom, určite budete s výsledkom spokojní.

 1. Klaďte dôraz na to aby ste priestory správne zamerali

Priestor budúcej kúpeľne je potrebné zamerať správne a venovať mu dostatočnú pozornosť. Vyhnete s atak neskôr komplikáciám a dodatočným nákladom na dodatočnú rekonštrukciu

 1. Ako sa vyhnúť zlému dispozičnému riešeniu priestoru

Aby ste sa vyhli zlému dispozičnému riešeniu kúpeľne je nutné si ju nechať navrhnúť odborníkom. Návrhár často dokáže aj z malého priestoru vyčariť dokonalé miesto na relax.

 1. Kúpeľňa ako miesto pre relax

V súčasnosti  máme stále viac možností ako spraviť z kúpeľne okrem praktického miesta na očistu aj miesto na relax a oddych. Stačí si tu umiestniť masážnu vaňu, či nainštalovať masážny panel do vášho sprchového kúta.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov

     Odporučte svojim priateľom

     Pozrite sa späť na