Úvod / Kuchyne - články / Náš blog / Predtým, ako začnete zariaďovať kuchyňu: 5 rád, ktoré sa vám zídu

Predtým, ako začnete zariaďovať kuchyňu: 5 rád, ktoré sa vám zídu

Pustiť sa do zariaďovania alebo rekonštrukcie kuchyne a dobre si nepremyslieť niektoré detaily, vás môže stáť množstvo času, úsilia aj peňazí. Prečítajte si 5 tipov, ktoré by ste mali mať v malíčku skôr, než si vyberiete čo i len nový obklad.

Premyslite si rozpočet

Rekonštrukcia alebo zariaďovanie kuchyne je podobne ako v prípade kúpeľne finančne náročná investícia. Vyplatí sa staviť na kvalitné materiály, overené značky, za ktorými stoja skúsenosti, a tým pádom sa na ne môžete spoľahnúť. Nemáme na mysli len spotrebiče, dôležitý je aj obklad, ktorý sa jednoduchšie čistí, ak je vyrobený z provtriednych materiálov, odolné batérie, drez, prepracovaná kuchynská linka a podobne. Ak aj nemáte našetrenú dostatočnú finančnú hotovosť, spoľahnite sa na nákup na splátky.

Hľadajte inšpirácie

Preklikajte si vizualizácie na stránkach kuchynských štúdii , prebehnite Pinterest, inšpirujte sa nezáväznou návštevou kuchynského štúdia, venujte dostatok času prieskumu trhu. Hľadáte predsa spoľahlivého partnera, ktorý by mal vaše požiadavky vedieť pretaviť do ešte krajšej reality. Nebojte sa pýtať, pokojne si prineste so sebou do kuchynského štúdia aj fotografie ukážok kuchýň v štýle, ktorý sa vám páči a spoločne nájdete riešenie.

zariaďovanie kuchyne

 

Prispôsobte sa pôdorysu

Snívate o veľkej svetlej kuchyni, no disponujete klasickým panelákovým pôdorysom? Nezúfajte. Šikovní architekti dokážu aj na malom priestore vytvoriť oázu pre gurmánov aj s malým jedálenským kútom. Všetko si dôkladne premerajte, zaznačte okná, dvere, prívody plynu, vody, odpady. Bohužial, nie vždy sa dá mať krásny keramický drez pod oknom s výhľadom do záhrady, no často to vyrieši obklad z mozaiky ako vystrihnutý z Toskánskeho vidieka. 

Koľko času v kuchyni trávite?

Kuchyňu si zariaďujete na niekoľko rokov dopredu. Inak vyzerá tá v domácnosti s malými deťmi, inak tá v podnájme, či kuchyňa single muža, pre ktorého je práca záľubou a počítač neodkladá ani vtedy, keď večeria. Kuchyňa musí odrážať vašu osobnosť, poskytovať vám dostatok priestoru na realizáciu kulinárskych vášní, ale aj odkladací priestor.Ak radi varíte a stolujete doma, presuňte odkladací priestor na chodbu, ak je to možné. V prípade, že kuchyňu využívate iba symbolicky, možno oceníte, ak bude poskytovať naopak dostatočne veľký odkladací priestor aj na „nekuchynské“ záležitosti. 

Nadčasovosť je viac ako trendy

Nepodľahnite trendom, ktoré sa rýchlo opozerajú. Aj pri zariaďovaní kuchyne platí, že menej je viac. Stavte na svetlé farby, prírodné materiály a svoj štýl ukážte v doplnkoch, ktoré môžete vymeniť, ak sa vám vkus po čase zmení.

A to ste eštelen na začiatku. Nezabúdajte, že rekonštrukcia kuchyne je investícia na niekoľko rokov, pri správnom výbere nábytku a vhodnom využití dispozície priestoru pokojne aj na celý život. Zverte ju preto do rúk spoľahlivého partnera so skúsenosťami.

Kontaktujte nás na bezplatnú konzultáciu.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:


  osobných údajov

   Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

   Mám zájem o:


   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:


    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:


     osobných údajov

     Odporučte svojim priateľom

     Pozrite sa späť na