Úvod / Kuchyne - články / Náš blog / Vyberáme kuchyňu: Aký materiál je v ponuke?

Vyberáme kuchyňu: Aký materiál je v ponuke?

Vyberáme kuchyňu: Prinášame päť dôležitých bodov, na ktoré sa určite pýtajte pri návšteve kuchynského štúdia.

Laminát, drevo, sklo, ale aj akrylát. Materiálov, z ktorých sa vyrábajú jednotlivé časti kuchynských liniek je už viac, ako pred dvadsiatimi či tridsiatimi rokmi, rovnako sa menia aj technologické postupy pri výrobe. Majú svoje výhody aj nevýhody a líšia sa nielen cenou. Pozrite sa spolu s nami na výber materiálov a povrchov, z ktorých si môžete vyskladať kuchyňu svojich snov.

 Laminát a fóliované povrchy

Laminátové materiály patria k najrozšírenejším a cenovo najdostupnejším riešeniam kuchynských liniek. Dvierka môžete zladiť s korpusom, vybrať si z desiatok vzorov a farebných prevedení, dokonca aj s reliéfnymi povrchmi. Okrem finančnej nenáročnosti oceníte aj jednoduchú údržbu a odolnosť voči vlhkosti. Fóliované povrchy vo vysokolesklom prevedení konkurujú lakovaným, ktoré sú drahšie. Na prvý pohľad ich často nerozoznáte.

Dobrý tip: Fóliované povrchy čistite iba čistou vodou s kvapkou odmasťovacieho prípravku na riad, nepoužívajte chemické čistiace prostriedky s alkoholom ani abrazívne čističe, môžete narušiť povrch a fólia sa začne odlupovať.

Masívne drevo a dyha do kuchyne

Hľadáte modernú a nadčasovú kuchyňu na celý život? Drevo v nej nemôže chýbať. Napríklad Dub starý od SYKORA, pracovná doska z kusu surového dreva v línii Natural Kasmir alebo antický dub v kuchyni Exclusive tiež z dielne SYKORA vytvárajú pocit útulnosti a skutočného tepla domova. Pri správnej starostlivosti vám drevo vydrží celé roky a hlavne, nikdy nevyjde z módy.

Lakované povrchy v kuchyni

Pred pár rokmi sa na trhu objavili vysokolesklé kuchyne, ktoré si zamilovali zákazníci po celom svete. Lakované dvierka s vysokým leskom sú materiálom, ktorý vynikne v moderných minimalistických interiéroch, vyzerá luxusne a jednoducho sa udržiava, hoci je väčšou investíciou. Pozrite si novinku z dielne SYKORA na sezónu 2016/ 2017, kuchyňu Ceramic. Kombinácia keramiky a bieleho laku je neodolateľná, nekompromisná, domyslená do detailov, trendy a ponúkne vám maximálny komfort.

kuchyne_sykora_ceramic_02

Akrylátové dvierka

Medzi fóliovaným povrchmi a lakovanými dvierkami je akrylát, jeden z najčerstvejších prírastkov do materiálovej rodiny, je o niečo vyššou investíciou ako fóliované dvierka, no prepožičia kuchyni luxusný vysokolesklý vzhľad, ktorý odolá odtlačkom prstov, vlhkosti aj vyššej teplote.

Sklo, kov, kameň

Netradičné prvky si čoraz častejšie nachádzajú cestu aj do kuchyne. Dvierka zo skla, kuchynské dosky z kameňa a kovové prvky nie sú ničím výnimočným. Kombinujte ich však opatrne, aby kuchyňa bola miestom pre harmonický život. Spoľahnite sa na rady skúseného architekta, ktorý zohľadní okrem iného aj svetelné podmienky interiéru.

Výber materiálu, ktorý sa zmestí do vášho stanoveného rozpočtu, bude vám robiť radosť celé roky a nebude potrebovať náročnú údržbu, je jeden zo základných krokov pri zariaďovaní kuchyne.

Preto ak vyberáme kuchyňu, spoľahnime sa na odborných predajcov ponúkajúcich prvotriedne kuchyne z kvalitných materiálov s použitím najmodernejších technológií. Vysoká teplota, vlhkosť a časté používanie sa na nekvalitných povrchoch odrazia veľmi rýchlo.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov

     Odporučte svojim priateľom

     Pozrite sa späť na