Úvod / Kuchyne - články / Náš blog / Skôr než začnete zariaďovať kuchyňu

Skôr než začnete zariaďovať kuchyňu

Čo treba urobiť pred výberom kuchynskej linky?

Inšpirujte sa na stránkach DOMOSS kuchyne. Predtým, ako začnete vyberať kuchynskú linku a kuchynské spotrebiče do vašej novej kuchyne, popremýšľajte  o tom, ako by mala vaša kuchyňa vyzerať a čo všetko by vám mala umožniť.

1. Plánovať kuchyňu treba včas.

S plánovaním kuchyne treba začať už pred samotným návrhom rodinného domu alebo bytu. Aj pred renováciou kuchyne sa treba zamyslieť, čo vám v starej kuchyni prekážalo a čo bude potrebné zmeniť.

2. Koľko času v kuchyni trávite a koľko členov má vaša domácnosť?

Pri plánovaní kuchyne je potrebné sa zamyslieť nad tým:

 • ako intenzívne budete priestor využívať, či v nej budete iba variť alebo budete kuchyňu využívať aj na stretnutia s rodinou a známymi,
 • koľko budete potrebovať miesta v kuchyni na ukladanie potravín, kuchynského riadu a náčinia,
 • ako a kde umiestnite jedálenský nábytok a ako ho doladíte k celkovému vzhľadu kuchyne a interiéru. Všetky tieto predstavy určite prekonzultujte s odborníkom.

3. Pôdorys kuchyne.

Skôr, ako vám naši návrhári nakreslia prvý 3D návrh, je potrebné im predložiť pôdorys miestnosti. Bez obáv – zvládnete si ho zamerať aj sami – zmerajte vzdialenosť medzi stenami a ich výšku. Označte si umiestnenie dverí, okien, ventilácie, prívodu a odtoku vody, elektriny a radiátorov. Stenám, na ktoré by ste chceli umiestniť kuchynskú linku, venujte zvýšenú pozornosť.

4. Myslíme ergonomicky.

Ak má byť vaša nová kuchyňa priestorom, v ktorom budete radi pracovať, musíte mať logicky usporiadané chladiace, prípravné, jedálenské, umývacie a odpadové centrum. Na všetky záležitosti u nás v štúdiu myslíme  a kuchyňu navrhneme tak, aby vám bola šitá na mieru.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov

     Odporučte svojim priateľom

     Pozrite sa späť na