Obľúbené štýly kúpeľní

Úvod / Kuchyne - články / Náš blog / Obľúbené štýly kúpeľní

Čo považujete za modernú kúpeľňu? Dnešné trendy prajú hlavne jednoduchým tvarom, jasným líniám, tlmeným farbám, mramoru, drevu či industriálnym prvkom. Pripravili sme pre vás prierez niekoľkých štýlov, ktoré môžu slúžiť ako inšpirácia pri voľbe novej kúpeľne. Všetky štýly sú nadčasové a tak nezovšednejú ani po rokoch. Zvoľte si kúpeľňu, ktorá podčiarkuje vašu osobnosť a v ktorej sa budete cítiť príjemne. 

Urban style

Mestský štýl je unisex, vhodný pre ambiciózneho muža aj samostatnú ženu, pre ľudí, ktorí majú otvorené zmýšľanie, odsudzujú konvencie, žijú aktívnym životným štýlom a neuznávajú kompromisy. Ak chcete zo všetkého dostať maximum, milujete ruch veľkomesta, uprednostníte osviežujúcu sprchu pred relaxačným kúpeľom, urban style v kúpeľni je pre vás ako stvorený. Nechýba pohodlné sedenie na ranné skontrolovanie mejlov alebo na rýchlu manikúru.

V tomto štýle prevláda: Čierna, biela, mramor, drevo

Škandinávsky

Svetlý. Naturálny. Praktický. Severský štýl je funkčný. Všetko v kúpeľni má svoje miesto, nie je tam nič navyše, čo by zaberalo vzácny priestor, stále však máte dostatok odkladacích možností. Čo sa týka farieb, základom je jednoduchosť. Neutrálne základné farby obkladov zväčša v odtieňoch bielej, či krémovej doladené jednofarebnými doplnkami či prírodnými materiálmi. Najčastejšie používané farby sú petrolejová, krémová či typická škandinávska sivá. Zaujímavou kombináciou v škandinávskom štýle je prepojenie vintage, v podobe patchworku so svetlým drevom. „V jednoduchosti je krása.“ Rovnako ako minimalizmus, tento štýl stojí taktiež na princípe menej je vždy viac.

V tomto štýle môžete nájsť: Drevené obklady, biela farba, výrazné strieborné batérie, biela keramika a sanita, sviečky, lampáše

Purizmus

Purizmus ako architektonický štýl vychádza z kubizmu. Purizmus vychádza zo základných foriem, čistých tvarov, bez komplikovaných vzorov, dekorácií a vyznačuje sa jednoduchosťou. Kúpeľňa je oázou čistoty, preto je pre ňu purizmus ako stvorený. Dodajte priestoru na bývanie jednoduchosť, zbavte sa zbytočností a nájdite stratenú silu v dokonalom poriadku a harmónii, ktorý vám purizmus ponúka.

 

Toto sa vám páči: čisté línie, prírodné materiály, tlmené farby

Natur style

Vyhľadávate pokoj v lone prírody, milujete oddych v tieni stromov, dlhé prechádzky, vôňu dreva a žblnkot vody. Nájdite svoju stratenú rovnováhu v kúpeľni v prírodnom štýle. Voda je jeden z elementov, bez ktorého by nebol život. Vzdajte jej hold a nechajte ju vyniknúť. Vo výrazných vodovodných kohútikoch, krásnych čistých armatúrach, v tlmených tónoch obkladu a drevených prvkoch. V kúpeľni s denným svetlom môžete pestovať aj kvety a vďaka vysokej vzdušnej vlhkosti si pri správnych druhoch vytvoríte svoju malú džungľu.

Tento štýl reprezentujú: veľké okná v kúpeľni, živé kvety, drevo a prírodný materiál

Minimalizmus

Čistý. Usporiadaný. Presný. Strohá kombinácia materiálov je doplnená výrazným kontrastným akcentom. Čisté a vzdušné priestory, ktoré nás nezaťažujú zbytočnými prvkami.
Upratovanie v tejto kúpeľni je radosť. Nič tu nie je navyše, všetko má svoju funkciu, úlohu a presné miesto. Ak nenávidíte upratovanie, máte cit pre detail, ste otvorení novým pohľadom a namiesto dlhočizného kúpeľu so sviečkami a vonnými olejmi uprednostníte osviežujúcu sprchu, stavte na minimalizmus. Minimalistická kúpeľňa nemusí byť neosobná. Stačí detail v podobne zarámovaného umeleckého diela alebo originálny držiak na uteráky a je to tam!

V tomto štýle môžete nájsť: prísne tvary, hra s kontrastom, čierna a biela, kov, sklo

Industrial

Sebavedomý. Rafinovaný. Podobne, ako v „urban“ kúpeľni, aj tu nájdete prvky, ktoré by ste na prvý pohľad nečakali. Surový betón namiesto podlahy, sivé steny, výrazné nápisy, kovové skoby ako držiaky na uteráky… „Industrial“ kúpeľňa možno na prvý pohľad nepôsobí útulne, no je dokonale funkčná. Využíva sa najmä do loftových bytov vo veľkých mestách, milujú ju mladé rebelské duše, ktoré žijú aktívnym spôsobom života a nenávidia len tak sedieť a nič nerobiť. Farebne prevažujú skôr jemné odtiene sivej až antracitovej, kontrast bielej a čiernej. Prístupné farebné oživenie je možné decentne s oranžovou prípadne červenou farbou.

V tomto štýle môžete nájsť: betón, kov, stavebné prvky, neopracované materiály, tlmené farby, výrazné svetlá, ostré hrany

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov