Netradičné štýly kúpeľní

Úvod / Kuchyne - články / Náš blog / Netradičné štýly kúpeľní

Ak máte v obľube nevšednosť a neriadite sa módnymi trendami, inšpirujte sa pri zariaďovaní kúpeľne prierezom rôznych štýlov, ktoré až tak často nevídate. Ak chcete byť originálni a mať kúpeľňu, ktorá dokonale vystihuje vašu osobnosť, a to bez ohľadu na iných, možno si prídete na svoje. Objavte kúpeľňu svojich snov a nenechajte si diktovať, čo sa nosí. Aj netradičná kúpeľňa môže byť krásna, luxusná, moderná a elegantná.

Vintage

Cítite v starých veciach ich dušu, neradi čokoľvek vyhadzujete, viete oceniť patinu, ošúchaný vzhľad, viete, čo znamená shabby chic a radi tvoríte a vyrábate, zdokonaľujete, prerábate, maľujete? V tom prípade kúpeľňa v štýle vintage naplní vaše predstavy. Na stenách sa budú vynímať tapety, ktoré ste vlastnoručne nalepili, pred vaňou predložka, ktorá vyzerá ako vlastnoručne vyrobená a možno aj bude a výrazné vodovodné kohútiky, ktoré ste si priniesli z luxusného bazára.

V štýle vintage dominujú: mix farieb a štýlov, starožitnosti, hand-made a DIY, ozdobné detaily, pohodlné veľké vane ako stvorené na relax

Retro

Retro hlási veľký návrat. Nemýľte si retro a vintage. Základným rozdielom je, že na vintage vidíte skutočný vek, ošúchaný materiál, patinu. Retro je plné šialených vzorov, pestrých farieb, výrazných zrkadiel, solitérov, kobercov, predložiek a tapiet. Dajte si však pozor, aby ste neskĺzli za hranice zdravého vkusu a nevytvorili si kúpeľňu plnú gýču.

V tomto štýle môžete nájsť: LP platne, výrazné farby, výrazné lampy a osvetlenie, kreslá s opierkami, tapety, textílie na stenách aj na podlahe

Provence

Zatvorte oči, nadýchnite sa a predstavte si, že sa nachádzate uprostred levanduľových polí v Provensálsku. V Provence kúpeľni nechýbajú veľké vane s výraznými nožičkami, toaletné stolíky, zrkadlá v pôvabných rámoch, množstvo detailov a doplnkov, ktoré vytvárajú celkový želaný efekt. Nádoba na mydlo z kovu, košík na knihy, ktoré si radi čítate vo vani, svietnik pre čarovnú atmosféru, keď máte večer pre seba a kytica sušených kvetov. To je kúpeľňa v štýle Provence.

V štýle provence dominujú: levanduľa, tlmené farby, fialová, béžová, zelená, textílie, patina

Neo baroko

Neo-barokový štýl vychádza z pôvodného obdobia baroka. Nečakajte však gýč ani teatrálnosť. Kúpeľňa v neo barokovom duchu pôsobí už na prvý pohľad ako oáza luxusu. Veľké zrkadlá v zlatých ozdobných rámoch, dôraz na správne osvetlenie, miesto pre kozmetický stolík, ktorý pôsobí ako budoár, pohodlné vane na výrazných nožičkách, ktoré pôsobia ako solitér, o tom je neo baroko v kúpeľni. Na všetko máte vždy dostatok času, nenávidíte stres a časový zhon, viete si dopriať? V tom prípade voľte Neo Baroko.

Neo-barokový štýl tvoria: oblé tvary, luxusné materiály, hra svetla a tieňa, výrazné úchytky, umelecké diela v kúpeľni, obrazce a dekorácie, zlatá, strieborná a čierna farba

Glamour

Glamour je niečo prepychové, luxusné, s vycibreným vkusom a vypracovaným štýlom. Glamour sú béžové, zlaté a púdrové farby, veľa lesku, čisté tvary a pohodlie. Glamour je výsada žien, no muž sa bude v takejto kúpeľni tiež cítiť veľmi príjemne. Hýčkajte sa vo voňavej vani s pohodlným vankúšom pod krkom, doprajte si očistnú sprchu ako v letnom daždi. Všetko dôležité, čo potrebujete pre dokonalý relax máte po ruke. V glamour kúpeľni nechýba dostatok odkladacieho priestoru a aj miesto na pohodlné sedenie.

Štýl Glamour tvoria: elegancia, luxusné materiály, štruktúrované povrchy, tapety, umelecké diela v kúpeľni, fotografie

Art Deco

Pomenovanie Art Deco vychádza z viacerých štýlov – modernizmu, kubizmu aj futurizmu. Predstavte si interiér luxusného hotela v dvadsiatych rokoch dvadsiateho storočia, dámy s perlami okolo krku a malá kapela hrá swing. To je art deco. Luxusné materiály, drevo, oblé tvary, závesy, veľkolepý nábytok, pohodlné sedenie, ležadlá, príručné lampy. Kúpeľňa v štýle art deco je malá oáza luxusu v strese všedných dní.

V štýle Art Deco dominujú: Veľké zrkadlá, zlaté rámy, perly a drahokamy, tapacírované nábytky, stoličky s výraznými drevenými opierkami

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov