Úvod / Kuchyne - články / Náš blog / Supermoderná kuchyňa so smart vybavením

Supermoderná kuchyňa so smart vybavením

Dub Cognac od značky Sykora je dokonalá kuchyňa s najvernejšou imitáciou masívneho dreva.

Ak túžite mať doma tento očarujúci kúsok, spravte si cestu do piešťanského štúdia, kde sa sami môžete presvedčiť o jej kvalitách. Dokonalá štruktúra kuchyne Dub Cognac pripomína masívne drevo a vy si ju zamilujete. A priznávame: My sme v tom s vami!

„Pre nášho klienta sme v piešťanskom kuchynskom štúdiu DOMOSS riešili návrh pre komplexné vybavenie domácnosti. Prezrel si všetky vystavené modely, ale do kuchyne Dub Cognac nedokázal odtrhnúť oči. Bola to láska na prvý pohľad. Niektoré detaily však potreboval doladiť k svojmu bývaniu,“ hovorí dizajnérka a návrhárka štúdia Darina Bušíková.

Dub Cognac Sykora

Dub Cognac

Fascinácia drevom v kombinácii s odtieňom DARK GREY

Ďalšie požiadavky klienta boli pre ňu výzvou. Fascinovalo ho drevo v kombinácii s odtieňom DARK GREY. Návrhárka tak stála pred úlohou nájsť vhodné kombinácie ostatných farieb tak, aby zodpovedali súčasným dizajnovým trendom. Kuchyňu  zladila s ostatným vybavením domácnosti. K spokojnosti klienta.

„Z množstva rôznych požiadaviek hľadám vždy takú cestu, aby sme kuchyňu vedeli navrhnúť. Klienti majú požiadavky, ktoré sú zaujímavé, ale v praxi by zistili, že v kuchyni nič nenájdu alebo ani nedokážu uvariť,“ vysvetľuje dizajnérka Darina Bušíková. Preto odporúča, obrátiť sa s návrhom a realizáciou vždy na skúsených odborníkov.

Dub Cognac Sykora

Dub Cognac bola pre klienta láskou na prvý pohľad.

Dub Cognac od Sykoru ladí s celou domácnosťou

Do prípravy návrhu kuchyne zasiahli aj bytoví dizajnéri a architekti, ktorých klient oslovil. Spoločne vytvorili kuchynskú linku, ktorá koncepčne zapadla do celkového vzhľadu interiéru. A splnila na sto percent predstavu majiteľa. Výslednú podobu kuchyne naši dizajnéri považujú za unikátny kúsok, v ktorom sa integrujú všetky súčasné moderné prvky.

Majiteľ domu si prial čistý dizajn. V samotnom prevedení kuchyne to znamená, že linka nemá žiadne poličky. Rovnako aj vstavané spotrebiče veľmi šikovným spôsobom dizajnérka zapracovala do návrhu a jednoducho schovala.

Dub Cognac Sykora

Prianím zákazníka bol čistý dizajn.

Neviditeľné a upratané

Roh kuchyne je na prvý pohľad tiež čistý, no po otvorení výklopnej skrinky sa jednoducho vytvorí priestor pre varnú kanvicu, mixér, či hriankovač. „Všetko je zatvorením skrinky hneď upratané a neviditeľné. Klienta toto riešenie nadchlo.“

O farbe dvierok kuchyne rozhodli veľké francúzske okná, ktoré má klient osadené. Antracitová farba pekne ladí  aj s obkladom na krbe. Celý priestor tak pôsobí jednotným a pokojným dojmom.

Riešenie dvierok vyvoláva čistý dojem.

Smart domácnosť –  spotrebiče ovládate jednoducho cez aplikáciu

Moderná kuchyňa spĺňa takisto aj tie najprísnejšie kritéria. To znamená, že vstavané spotrebiče využívajú aplikáciu Home Connect. Klient všetko ovláda prostredníctvom svojho smartfónu alebo tabletu.

Dokáže spustiť smart spotrebiče, hoci je mimo domova. A kým sa vráti, má vypranú bielizeň či vykúrenú miestnosť. Alebo uvarí si kávu tesne pred príchodom domov. A omnoho viac. Klient sa rozhodol pre spotrebiče nemeckej značky SIEMENS. Piecť bude v parnej rúre, variť na indukčnej varnej doske s flexi zónou – prídavnou zónou flexIndukcia Plus.

Dub Cognac Sykora

Smart spotrebiče ovláda zákazník cez aplikáciu Home Connect.

Flexi zóna prináša revolúciu vo varení

Varenie sa tak dostáva znova na vyšší level. Flexi zóna sa totiž prispôsobí veľkým nádobám. Presuňte na prídavnú zónu nádobu a systém automaticky zistí jej veľkosť. Podľa toho sa zapne iba tam, kde je to treba. Čo je na tom také úžasné? Systém sa sám postará o to, aby sa nádoba zohrievala rovnomerne.

Do vybavenia kuchyne patrí tiež umývačka riadu a chladnička s nulovou zónou. Tá sa postará o to, aby zelenina či iné potraviny ostali dlho svieže. Určite si tiež radšej pochutíte na dobrom syre či chrumkavom šaláte. Nulová zóna slúži dlhšiemu zachovaniu vlastností potravín.

Zaujímavým riešením v kuchyni je rovnako drez Schock – CRISTADUR. Drez sa veľmi ľahko čistí. Jeho údržba je nenáročná a tak vždy vyzerá ako nový.

Dub Cognac sykora

Unikátna pracovná doska má hrúbku len 1 centimeter.

Pracovná doska dokonale splýva s obkladom

Dôraz na detail umocňuje celkový dojem.

Precízne spracovaná pracovná doska.

S pracovnou doskou sa návrhárka dizajnérsky vyhrala. Nadčasový kúsok sa stal srdcom celej kuchyne. Iba jeden centimeter hrubú kompaktnú dosku vyrobila firma Getalit. Pracovná doska bez akýchkoľvek dizajnérskych kompromisov prechádza aj ako obklad do výšky, kde plynulo nadväzuje na dubový obklad.

Kuchyňa DUB COGNAC spája v sebe tri dôležité elementy. Krásu, funkčnosť a praktickosť. Využitie smart technológií z nej robí špičkovú kuchyňu.

Príďte sa inšpirovať do nášho kuchynského štúdia DOMOSS. Kuchyne SYKORA sú bránou do sveta varenia.

Dub Cognac v prevedení Darg Grey.

Dark Grey dodáva kuchyni príťažlivosť.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov

     Odporučte svojim priateľom

     Pozrite sa späť na