Úvod / Kuchyne - články / Náš blog / 10 dôležitých rád pri zariaďovaní kuchyne

10 dôležitých rád pri zariaďovaní kuchyne

1. Prečo si nechať kuchyňu navrhnúť?

Návrh kuchyne je veľmi dôležitou súčasťou rekonštrukcie starej alebo kúpy novej kuchyne. 3D návrh vám uľahčí predstaviť si vašu budúcu kuchyňu zladiť všetky farby, materiál a priestor čo najlepšie  dispozične využiť.

2. Aký materiál na kuchyňu si máte možnosť si vybrať?

V súčasnej dobe je na výber veľké množstvo materiálov, z akých je možné kuchyňu vyrobiť. Vybrať si môžete kuchyne fóliované, lakované, striekané, kuchyne z vysokého lesku, z matného materiálu, kuchyne masívne a taktiež dýhované.

3. Neinvestujte do lacných a nekvalitných materiálov.

V pri kúpe novej kuchyne a jej vybavenia je veľmi dôležité vyberať kvalitné materiály a staviť na overené značky.

4. Vnútorné vybavenie Vašej kuchyne.

Vnútorné vybavenie kuchynského nábytku výrazne zvyšuje kvalitu a úžitkové vlastnosti kuchyne. Na trhu je veľká škálu rôznych komponentov na vnútorné vybavenie kuchynského nábytku podľa Vašich predstáv.

5. Ako si vybrať vhodnú pracovnú dosku?

Najviac namáhaný povrch v kuchyni je bez pochýb pracovná doska. Jej odolnosť je každodenne skúšaná teplom, vodou, všakovakými kuchynskými činnosťami a predmetmi.

6. Aký kuchynský drez si vybrať?

Napriek tomu, že hlavnú funkciu drezu pomaly preberajú umývačky, stále zostáva akýmsi srdcom kuchyne, pri ktorom strávime až 60% času v kuchyni. Okrem umývania riadu totiž majú aj veľa ďalších úloh.

7. Ako vybrať vhodný digestor do vašej kuchyne?

Kvalitný odsávač je neoddeliteľnou súčasťou kuchyne, bez neho by nám pary z varenia za krátky čas zničili najbližšie kuchynské skrinky. Z toho dôvodu sa nedá nahradiť kuchynským oknom.

8. Klaďte dôraz  na to, aby ste priestory správne zamerali.

Správnym a dôkladným zameraním miestnosti a priestoru predídete mnohým komplikáciám, s ktorým by ste sa mohli neskôr stretnúť.

9. Vhodné dispozičné riešenie kuchyne.

Optimálne riešenie dispozície priestoru pri zariaďovaní kuchyne nám ušetrí čas i námahu. Správne usporiadanie linky, rozmiestnenie a veľkosť skriniek a využitie moderných spotrebičov nám spríjemnia chvíle, ktoré tu budeme tráviť.

10. Ako vybrať vhodné osvetlenie do kuchyne.

Kuchyňa sa stala súčasťou bytu alebo domu. Nie je len miestom prípravy jedál, teraz sa kuchyňa stáva centrom bývania. Často býva prepojená s inými miestnosťami, najčastejšie s obývacou.

Máte záujem? Napíšte nám!

Vyberte preferované štúdio

  Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

  Mám zájem o:

  osobných údajov

   Mám zájem o:

   osobných údajov

    Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

    Mám zájem o:

    osobných údajov

     Chcem kontaktovať štúdio (povinné):

     Mám zájem o:

     osobných údajov

     Odporučte svojim priateľom

     Pozrite sa späť na