Kuchyňa Evermatt Champagne / Dub Cognac

Vysoké nároky? Splnené.

Úvod / Kuchyne / Realizácie kuchýň / Kuchyňa Evermatt Champagne / Dub Cognac
Predstavujeme kuchyňu pre život na vysokej nohe. Všetci členovia rodiny sú vyšších postáv a tak vyžadovali zostavu na zdvihnutom sokli, ktorá im zaistí komfortné varenie i ergonomický prístup. A to nebola jediný požiadavka. Pani majiteľka od začiatku presne vedela, ako chce, aby jej kuchyňa vyzerala, mala premyslené jednotlivé detaily, perfektne zladené konkrétne prvky a naviac i jasnú voľbu materiálov. Na jednom z veľtrhov sa zamilovala do dreveného dekóru Cognac, ktorý dlho nemohla nájsť. Až ho objavila u nás… a zbytok príbehu vidíte pred sebou.
VÁŠ OSTROV SVOBODY   Pôdorys kuchyne vychádza z obráteného písmena U. Popri stene sú zabudované vysoké skrine, vrátane spotrebičov a vstavanej poličky. Na svojom vrchole zostava prechádza do pracovnej zóny s nástenným odsávačom, sklokeramickou varnou doskou a oknom, ktoré miestnosť úžasne presvetľuje a dodáva drevenému dekóru prirodzený šmrnc. Kratšie rameno potom tvorí ostrovček s myciou časťou, s nápadite začlenenou policou s podsvietením a s luxusnými stropnými svietidlami. Priamo naproti stojí rozmerná americká chladnička z nerezu, ktorý harmonicky kopíruje dizajn soklu. Rozumné usporiadanie kuchyne v sebe kombinuje ako vzdušnosť, tak maximálnu praktickosť. Všetko je hneď po ruke a pritom je všade toľko príjemného, slobodného priestoru.
ZANECHÁ DOJEM, NEZANECHÁ ŠMUHY Vytúžený drevený dekór v prevedení Dub Cognac doplňujú skrinky z materiálov Evermatt v krémovom ladnom odtieni Champagne – ide o bez odtlačkový povrch, takže aj keď z nej nadšením nespustíte oči ani ruky, nezanechá to na ňom žiadnu stopu. Pracovné plochy sú obložené tmavou keramickou doskou. Rovnaký typ bol použitý aj okolo krbu a vo výklenku na chodbe, vďaka čomu kuchyňa elegantne ladí s halou a celým interiérom domu.  
SKRYTÉ POKLADY, VIDITEĽNÁ KRÁSA Špecialitou tejto realizácie sú riešenia, ktoré nie sú na prvý pohľad vidieť. O to výraznejšiu dizajnovú pomoc ale predstavujú. Vedľa mikrovlnnej rúry je vchod do potravinovej miestnosti: čo vyzerá ako ďalšia skriňa, sú dvere, za ktorými je sklad pre suroviny a zároveň priechod do záhradky, keď sú potrebné čerstvé bylinky. V rohu sa nachádza skrinka s tzv. ľadvinovými výsuvmi, ktoré kompletne zužitkovávajú inak slepé miesto.
Šuplíky v dolných skriniach majú stupňovitý dizajn – obsahujú organizéry na príbory, riad i ďalšie pomôcky pre varenie. Je tu dokonca aj netradičný box na utierky, aby nič nerušilo dokonalý dojem.  Pretože dokonalý dojem je presne to, čo vás v tejto zostave nadchne a nepustí.  

Máte záujem? Napíšte nám!


    Preferované štúdio:

    osobných údajov